Staff

A wonderful team doing things differently

Meet the team! School 21 employs a diverse and multi-skilled workforce to provide the best possible support for students at all stages of their learning journey.

Senior Leadership Team

Michele
Barthram
Operations Manager
Lola
Blatch
Assistant Headteacher (Phase 4)
Lottie
Chettle
Deputy Headteacher
Moray
Dickson
Headteacher
Keira
Harvey
Co-Head of Six 21
Alex
Johnson
Co-Head of Six 21
& Computer Science Teacher
Anna
Kyrk
Deputy Headteacher
Nisha
Nembhard
Assistant Headteacher (Phase 3)
Lisa
Placks
Assistant Headteacher (Phase 1)
Havva
Tayfur
Designated Safeguarding Lead
John
Taylor
Deputy Headteacher
Daniel
Thomas
Assistant Headteacher (Phase 5)
Amy
Weerasekera
Assistant Headteacher (Phase 2)
Amanda
Wynne
PA to Headteacher and SLT
& Clerk to Local School Board

Teaching Staff

Michael
Amaning
Drama Teacher
Nikhita
Anandji
Head of Biology
Calum
Anderson
Teacher of History
Tahmina
Begum
Primary Teacher
Harrison
Bennett
Teacher & Coaching Lead
Leon
Bernard
PE Teacher
Thomas
Bush
Music Teacher
Joshua
Carr
Head of Physics
Victoria
Chapman
Psychology Teacher
Esther
Coppeard
Sixth Form Coordinator
& Real World Learning Manager
Emily
Crowhurst
Head of 4-18 Performing Arts
Sarah
Davis
Primary Teacher
Hazel
Dempster
English Teacher
Ahmed
Diria
Primary Teacher
Sofia Aleska Loza
Flores
Primary Teacher
Katie
Grosvenor
Art and Design Teacher
Lauren
Hesp
English Teacher
Robin
Hodson
Primary Teacher
Zek
Hoeben
Head of Art and Design and Director of Makerspace
Tom
Holmes
Head of Mathematics 4-18
Roni
Ingram
Head of EYFS
Allison
Isaak
Primary Teacher
Nileema
Islam
History Teacher
Yasmin
Jebrin Navamuel
Spanish Leader
Kyle
Kidd
PE Teacher
Hannah
Koci
Primary Teacher
Sophie
Lewis
Geography Teacher
Hetta
McCabe
Maths Teacher
Esther
McGuinness
Primary Teacher
Abida
Miah
Primary Teacher
Emily
Murphy
Primary Teacher
Michael
Muscat
Head of PE and Sport
Alawi
Muthana
Head of Economics and Business
Louise
Northey
Head of Secondary English
Carolina
Ocampo
Spanish Teacher
Aqil
Patel
Science Teacher (Biology)
Tasneem
Patel
Head of Computing
Clarissa
Pearce
Head of Psychology
Heather
Pitt
Mathematics Teacher
Simon
Santhanam
Art and Design Teacher
Moana
Schischka
Primary Teacher
Daniel
Selwyn
Geography Teacher
Ediz
Suleyman
Music Teacher
Josie
Tarquinio-Singh
PE Teacher
Shantene
Thompson
Head of Sociology
Zoe
Thorpe
Coaching Lead
Pippa
Wall
Music Teacher
Michelle
Woolfenden
Primary Music Lead

Support staff

Rujina
Begum
Student Services Administrator
Shakeina
Begum
Student Services Administrator
Michael
Bu
Pupil Achievement Coach
Teresa
Fisher
Librarian
Dalia
Francisco
Pupil Achievement Coach
Stacy
Jackson
Student Services Manager
Sharon
Jinks
Midday Supervisor
Kerry-Kay
Mattocks
Exams and Assessment Officer / Cover Coordinator
Eleonora
Mazhuykene
Pupil Achievement Coach
Susan
McLear
Pupil Achievement Coach with Teaching/Intervention Lead
Rachandeep
Nandra
Finance Manager
Tosin
Omoniyi
Medical Officer
Aayesha
Patel
Pupil Achievement Coach
Sakshi
Saxena
HR and Payroll Lead
Varjita
Shreeram
Pupil Achievement Coach
Fouzia
Uddin
SEN Pupil Achievement Coach
Zara
Weston
HR Apprentice
Laurice
Williams
Student Services Administrator
Hoi Kei
Wong
Makerspace Technician

IT Team

Mazim
Caydaruus
Apprentice IT Support Technician
Mutasim
Khan
Senior IT Technician
Nasim
Miah
IT Support Technician
Adi
Patil
Apprentice IT Support Technician
Stephen
Roworth
IT Manager

Safeguarding and Welfare team

Fareena
Akram
SEN Pupil Achievement Coach
Max
Grant
SEN Pupil Achievement Coach
Anna
Linehan
Assistant SENCO
Ben
Naylor
SENCO
Jackie
Nelson
SEN Pupil Achievement Coach
Artjola
Stefanasi
SEN Pupil Achievement Coach
Frankie
Totok
Student Support Coach
Shakela
Uddin
Welfare Team Leader

Facilities team

Humphrey
Aiyanyor-Irabor
Facilities Manager
Ainars
Bukss
Facilities
Wahid
Rahman
Facilities
Junior
Sambu
Facilities

Catering team

Angela
Clerice
Cook
Cedric
Touchard
Chef
Linda
Wells
Cook